ساماندهی مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی تا پایان تابستان

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد:

 

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه توسعه کیفی مهمترین برنامه این دانشگاه بشمار می‌رود، گفت: تا پایان تابستان موضوع ساماندهی مدرسان این دانشگاه نهایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی،در آیین افتتاحیه دومین گردهمایی سراسری رؤسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال 96که به میزبانی واحد استانی اردبیل برگزار شد، گفت: دانشگاه دو برنامه توسعه کیفی و مأموریت گرایی را دنبال می‌کند که در ذیل آن توسعه فعالیت‌های بین‌المللی و دوره های جدید مورد نیاز جامعه مورد تاکید است.

وی با اشاره به تکمیل برنامه های تحصیلی مهرماه سال جاری دانشگاه جامع علمی افزود: از شهریور ماه پذیرش دانشجو آغاز خواهد شد و در راستای کیفیت بخشی، پایش هایی از رشته محل های این دانشگاه صورت خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه کرد: چنانکه در هر استانی مرکزی، کیفیت لازم را نداشت، اصراری به حفظ آن نداریم چرا که شرایط عمومی کشور به گونه ای است که به جای توسعه کمی، توسعه کیفی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

امید با اشاره به کاهش تقاضای دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: سال گذشته یک میلیون و800هزار ظرفیت در دانشگاه‌ها داشتیم، اما میزان تقاضا600هزار نفر بود که چنانچه روند کنونی ادامه یابد، در سال های آتی نیز با کاهش ظرفیت داوطلبان در تمامی دانشگاهها مواجه خواهیم بود. بر همین اساس بهتر است به جای توسعه کمی دانشگاه ها، توسعه کیفی مورد تأکید قرارگیرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی با تأکید بر اینکه از مهر96تا شهریور97نیز پایش مدرسان ادامه خواهد داشت، افزود: برای مدرسان کارت شناسایی، تسهیلات و همچنین ارتقای پایه  پیش بینی شده است.

امید یکی از مهمترین آسیب‌های دانشگاه را استفاده از مدرسان نامناسب و فاقد مهارت عنوان کرد و گفت: در دو ماهه باقیمانده تابستان موضوع پذیرش مدرسان جدید نهایی خواهد شد و انتظار می رود استانها بدون ملاحظه و اغماض، با نهایت دقت و حفظ کیفیت، مدرسان خود را انتخاب کنند.

وی یادآورشد: قراین و مستندات نشان می دهد، نیروهای متعددی خواستار تدریس در دانشگاه هستند و ما باید به منظور کیفیت بخشی به خدمات آموزشی دانشگاه، گزینش اصلح داشته باشیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: از سال آینده حداقل یک یا دو بار جذب مدرس و به روزرسانی مدرسان در این دانشگاه عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به تکمیل زیرساخت های فیزیکی دانشگاه ها در سراسر کشور گفت: انتظار داریم در جوار مراکز و واحدهای استانی شتاب دهنده ها و کلینیک های کارآفرینی راه اندازی شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به تفویض اختیار به دانشگاه علمی‌کاربردی برای ایجاد مراکز رشد گفت: به زودی دستورالعمل اعطای مجوز اصولی برای تأسیس مراکز رشد خوشه‌های فناوری ابلاغ خواهد شد.

امید با بیان اینکه مراکز آموزشی این دانشگاه فاقد اساسنامه هستند، تءکید کرد: از بهمن ماه پذیرش دانشجو تنها در مراکزی صورت می گیرد که از اساسنامه مصوب برخوردار بوده و همچنین دارای کد رشته‌های مأموریت گرا باشند.

وی به امکان استفاده از تخفیفات این دانشگاه در استان‌ها اشاره کرد و گفت: این تخفیفات برای دانشجویان برتر و بی بضاعت تا سقف15درصد پیش بینی شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: همچنین در نظر داریم نسبت به ارتقای وضعیت استخدامی کارکنان اقدام شود و چنانکه در سال گذشته20درصد جمعیت دانشگاه، نزدیک به200نفر تثبیت شدند و در این راستا تعیین وضعیت نیروهای قراردادی نیز دنبال می شود.

وی گفت: از جمله تأکیدات ما توجه به مسائل فرهنگی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است و در این راستا لازم است واحدهای استانی از طریق عقد قرارداد و یا تفاهم نامه با هر نهاد ذیصلاح که تیم مشاوره قوی دارند، واحد مشاوره در استان راه اندازی کنند.

ناصر نصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل نیز در این جلسه گفت: هدف اصلی شکل‌گیری دانشگاه جامع علمی کاربردی، آموزش‌های مهارتی است.

وی افزود: انتظار از این دانشگاه به کارگیری مهارت‌های آموخته شده و جذب سریع فارغ‌التحصیلان آن در بازار کار است تا بتوانند زمینه‌ساز رونق اشتغال و کارآفرینی باشند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل با اشاره به ضعف آموزش مهارتی در دانشگاهها و عدم توانمندی فارغ التحصیلان در راه اندازی کسب و کار ابراز تأسف کرد و گفت: به نظر می‌رسد این رسالت هنوز محقق نشده و انتظار می رود دانشگاه جامع علمی کاربردی فاصله خود را با اهداف و رسالت های خود کمتر کند.

نصیری با بیان اینکه امروز بومی نگری یکی از پتانسیل قابل ‌توجهی برای دانشگاه‌ها به ویژه علمی کاربردی در رونق بازار کار به شمار می رود، اظهار داشت: با انجام تمهیدات و اطلاع رسانی های لازم بتوان دانشجویان را نسبت به انتخاب دانشگاه شهر خود تشویق و ترغیب کرد.

وی گفت: ضروری است در این دانشگاه‌ها با تلفیق علم و فن به مهم‌ترین موضوعات روز جامعه یعنی اشتغال و تولید توجه شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل تصریح کرد: هدف اصلی شکل‌گیری دانشگاه جامع علمی کاربردی توسعه آموزش‌های مهارتی بوده و از این دانشگاه انتظار می رود تا با به کار گیری مهارت‌ها و جذب سریع فارغ‌التحصیلان آن در بازار کار  بتوان شاهد زمینه‌سازی رونق اشتغال در استان شد.

ورود به بخش کاربری

مسیریاب سایت

آمار بازدید

بازدیدکنندگان
7074
مطالب
570
وب لینک ها
9
نمایش تعداد مطالب
428898

آخرین اخبار

حاضریت در سایت

ما 18 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اخبار آموزشی

زنگ خطر کاهش جذب دانشجو با ت...

  محمد سلطانی فر گفت: زنگ خطر کاهش محسوس جذب و پذیر [ ... ]

Template Design:Dima Group

ورود به بخش کاربری

Back to Top