پنجشنبه 29 شهريور 1397 | Thursday 20 September 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - شناسایی مشاغل جدید در دانشگاه علمی کاربردی/ افزایش تک پودمان‌ها

 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از افزایش تک پودمان های تحصیلی در این دانشگاه طی سال تحصیلی جاری خبر داد

 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه، محمدحسین امید در گفت و گو با خبرنگار پانا، با اشاره به سیاست های دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جدید اظهارداشت: موضوع اشتغال و نیاز به شاغلان ماهر یکی از اولویت های دانشگاه است که طبق رسالت مهارت آموزی دانشگاه علمی کاربردی دنبال می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در راستای اشتغال و مهارت آموزی دانش آموختگان، مأموریت گرا کردن واحدهای علمی کاربردی در دستور کار قرار دارد. لذا در رابطه با تناسب رشته ها و اشتغال باید برنامه ریزی شود و به سمت ماموریت گرا کردن مراکز علمی کاربردی برویم.

وی همچنین با اشاره به شناسایی مشاغل جدید نیز توضیح داد: در حال حاضر مشاغل شناخته شده کشور با مشاغلی که در دنیا وجود دارد، فاصله زیادی دارد به طوری که در کشور فقط 3 هزار شغل ثبت شده است و قرار است در سال تحصیلی جاری در برنامه بلند مدت فاصله مشاغل را 20 درصد کاهش دهیم.

امید تصریح کرد: در نظر داریم مشاغل جدید را شناسایی و برای این مشاغل دروس و پودمان های جدید تعریف کنیم که در این صورت هم مراکز ظرفیت خالی نداشته باشند و هم اینکه دانشجویان بتوانند در شغل های جدید ادامه تحصیل دهند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به آمار رشته های تحصیلی و مراکز این دانشگاه گفت: در حال حاضر 900 مرکز علمی کاربردی در کشور فعال است که در این مراکز 800 رشته مقطع دار و بالغ بر 500 تک پودمان تدریس می شود.

Template Design:Dima Group