سایر اخبار

سلطانی فر در روزنامه شرق: در دام ترامپ نیوفتیم

برخورد به‌ظاهر مقابله‌جویانه با آمدن کشتی‌گیران آمریکایی یک حرکت غیرعقلایی است

 

 

همه به یاد دارند آمدن ترامپ روی موج قدرت‌طلبی، اقتدار کاذب، خشونت، قلدری و بزرگ‌نمایی کاذبی بود که او برای آمریکایی‌های خواهان این تفکر ایجاد کرد. به‌همین‌دلیل، او مجبور است ادامه سیاست‌های خود را در همان مسیری قرار دهد که قبل از انتخابات شکل داده است. برخلاف دیپلمات‌های هوشیار که تفاوت عمده‌ای بین شعارهای انتخاباتی و رفتارهای دیپلماتیک قائل هستند، او هیچ تفاوتی بین این دو قائل نیست و احساس می‌کند هرآنچه را که در کارزار تبلیغاتی بیان کرده، باید در عمل هم تکرار کند. امروز نیز او نیاز به دشمن فرضی دارد و بهترین دشمن فرضی که می‌تواند پیدا کند، ایران است.

خود و یارانش که همگی به ایران‌ستیزی و ایران‌هراسی مشهور هستند سعی می‌کنند با همان روحیه خشونت‌طلبی و قدرت‌نمایی، بار مشکلات امروز و آینده خود را همین حالا به دوش دشمن فرضی بیندازند. متأسفانه شعارهای تند او و دستگاه دیپلماسی وی علیه ایران، به‌سرعت، متولیان ما در داخل را وادار به واکنش‌های سریع و پاسخ‌های لحظه‌ای کرده است. بدون آنکه بدانیم موج مخالفت با تصمیمات غیرانسانی ترامپ، خودبه‌خود حرکت مقابله‌جویانه‌ای را علیه او شکل داده و نیازی نیست ما به همان تله‌ای بیفتیم که او برای ما ایجاد کرده است.

می‌توان با کمی صبر و تحمل، با مردم جهان که حرکت‌های مخالفت‌جویانه انسانی را علیه تصمیمات ضدانسانی وی شکل داده‌اند همراه شویم. روز گذشته مردم در بسیاری از کشورها، علیه سیاست‌های ضدانسانی مهاجرتی رئيس‌جمهور آمریکا دست به تظاهرات زدند و با شعارهای ضدجنگ در مقابل سفارت آمریکا، او را تخریب کردند، اما هیچ‌گاه وارد حرکت مقابله‌به‌مثل یا تندروی‌های شانتاژگونه‌ای که او می‌خواهد، نشدند. بدانیم خود ترامپ با اعمال سیاست‌هایش به‌سرعت در حال اضمحلال است. اگر ما حرکت‌های افراطی‌تری علیه او نشان دهیم، آب به همان آسیابی ریخته‌ایم که او و یارانش می‌خواهند. برخورد به‌ظاهر مقابله‌جویانه با آمدن کشتی‌گیران آمریکایی یک حرکت غیرعقلایی است.

برعکس اگر بتوانیم خود را در دل مردم و مخالفان ترامپ جا کرده و سیاست‌های خود را اعمال و اعلام کنیم، با موجی که در دنیا علیه وی به راه افتاده، همراه خواهیم شد. درغیراین‌صورت پاسخ‌دادن روزانه به خشونت‌های ترامپ، افتادن در دل چاهی است که او برای ما کنده است. کمی صبر و تحمل از سوی تصمیم‌گیران در داخل کشور می‌تواند سرعت روشنگری علیه ترامپ را افزایش دهد. امروز مخالفت با ترامپ به داخل دستگاه قضائی و مردم ایالات متحده نیز کشیده شده و به‌سرعت در حال پیشروی است. تصمیمات عجولانه ما می‌تواند بهانه لازم را به ترامپ و همراهانش بدهد تا از ایران همان چهره غیرانسانی‌ای را که او روی آن حساب کرده بسازند.منبع: روزنامه شرق - شماره ۲۷۹۵ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۷ بهمن - صفحه نخست

ورود به بخش کاربری

مسیریاب سایت

آمار بازدید

بازدیدکنندگان
7074
مطالب
570
وب لینک ها
9
نمایش تعداد مطالب
428890

آخرین اخبار

حاضریت در سایت

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اخبار آموزشی

زنگ خطر کاهش جذب دانشجو با ت...

  محمد سلطانی فر گفت: زنگ خطر کاهش محسوس جذب و پذیر [ ... ]

Template Design:Dima Group

ورود به بخش کاربری

Back to Top