پنجشنبه 29 شهريور 1397 | Thursday 20 September 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - اولین همايش گردشگري خوراك، ابزاري براي توسعه برگزار شد

همايش گردشگري خوراك، ابزاري براي توسعه به همت مركز آموزش علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد ٣٧ تهران برگزار شد

 

 

به گزارش روابط عمومي موسسه، اولين همايش گردشگري خوراك، ابزاري براي توسعه با تلاش و همت دانشجويان رشته گردشگري در مقطع كارشناسي مركز آموزش علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد ٣٧ تهران با دبيری امين پيرمحمدزاده امروز بيست و دوم آذر ماه در موزه ملي ايران برگزار گرديد.

گفتني است در ابتداي اين مراسم پیام ویدیویی از بيانات دكتر محمدباقر نوبخت معاون محترم رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با موضوع اين همايش پخش شد و سپس امين پيرمحمدزاده دبير اين همايش در خصوص اهداف برگزاري و ديگر موضوعات مرتبط به ايراد سخنراني پرداخت.

پيرمحمدزاده اظهار داشت: ما هرساله شاهد برگزاري همايش گوناگوني با موضوع گردشگري در مقاطع مختلف هستيم اما نگاه ما به اين همايش يك نگاه علمي -كاربردي است تا بتوانيم با تربيت دانشجوياني مهارت ورز و توانمند در رشته مديريت حرفه اي گردشگري در جهت توسعه پايدار اين علم، گامي موثر برداريم.

وی اهداف برگزاری این همایش را موارد زیر مطرح نمود:

1- ترویج گردشگری خوراک برای جامعه میزبان به طوری که مردم محلی بتوانند از مزایای مستقیم و غیر مستقیم اجتماعی - اقتصادی و همچنین اشاعه فرهنگ غنی ایرانی آگاهی یابند و از تنوع ذائقه ها لذت ببرند. 2- ترویج توسعه گردشگری خوراک بر جامعه ایرانی با ارائه استراتژی های بازاریابی، آموزش و پشتیبانی مالی. 3-دعوت و مشارکت جوامع محلی در تمامی سطوح توسعه گردشگری خوراک به صورت مستقیم به این معنا که برنامه ریزی، تصمیم گیری و اجرای فعالیت هایی در ایران همچون برگزاری جشنواره های بومی و محلی رویدادهای گردشگری خوراک همایش های علمی و پخت انواع نان، خوراک محلی و چاشنی های محلی در جهت پیشبرد اولویت ها و ذائقه های جوامع محلی که میتواند راه را در جهت رشد این صنعت هموار سازد. 4 - انجام طرح های پیشنهادی و تحقیقاتی در خصوص ابعاد مختلف گردشگری خوراک، پیاده سازی استراتژی ها و اجرای طرح های مشارکتی برای مدیران گردشگری و پژوهشگاه های گردشگری کشور که میتواند بخش عظیمی از دستاوردهای علمی حاصل از پژوهش ها، در این حوزه را دربر داشته باشد.

شايان ذكر است در ادامه نیز استاد بستاني مدير گروه محترم رشته گردشگري مركز آموزش علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد ٣٧ تهران و دكتر رضايي عضو هيئت علمي پژوهشكده گردشگري و دكتر ميرطالبي نماينده سازمان برنامه بودجه كشور در راستاي اهداف برگزاري همايش به ايراد سخنرانی پرداختند.

در پايان اين مراسم نيز از اساتيد محترم حوزه گردشگري مركز آموزش علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد ٣٧ و همچنین از میهمانان ارجمند و فرهيخته با اهداي لوح و تنديس همايش، تقدير و تشكر قدرداني به عمل آمد.

Template Design:Dima Group