دوشنبه 30 مهر 1397 | Monday 22 October 2018

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر - فیلم کوتاه «ذبح» عنوان بهترین فیلم جشنواره دریچه را کسب کرد

فیلم کوتاه «ذبح» عنوان بهترین فیلم جشنواره دریچه را کسب کرد

 

 

فیلم کوتاه «ذبح» به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور محصول مشترک حوزه هنری استان کردستان و انجمن سینمای جوانان دفتر سنندج عنوان بهترین فیلم داستانی جشنواره ملی فیلم دانشجویی دریچه را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین جشنواره سراسری فیلم‌های دانشجویی دریچه با هدف حمایت از تولیدات دانشجویی، ایجاد طراوت و اعتماد به نفس بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهها به همت مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۸ تهران در بخش‌های داستانی، مستند، انیمیشن و نماهنگ برگزار شد.

در این جشنواره، فیلم کوتاه «ذبح» به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین‌پوراز تولیدات مشترک حوزه هنری کردستان و دفتر انجمن سینمای جوانان سنندج در بخش داستانی در رقابت با دیگر فیلم‌های این بخش موفق به کسب عنوان «بهترین فیلم داستانی»، دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی شد.

فیلم «ذبح» داستان کودکی است که با بیماری سندرم داون دست به گریبان است و علاقه و دوستی زیادی با تنها گاوشان دارد. پدر خانواده به دلیل مشکلات مالی گاو را به منظور ذبح کردن می‌فروشد و در این میان کودک نقشه‌ای را می‌کشد و...

در این فیلم کوتاه با بازیگری فریدون حامدی، شب‌بو سلیمانی، غفار خالدی، محمد قبادی، سامان عبودی، شفیع امینی و تصویربرداری حامد بقائیان، صدابرداری محمد توریوریان، تدوین توفیق امانی، برنامه‌ریزی اشکان ساعدپناه، مدیر تولیدی آرمین پورمحمد و طراحی صحنه ایوب شیخ‌احمدی در مدت زمان 13 دقیقه در منطقه اورامان کردستان تولید شده است.

Template Design:Dima Group